آبان 98 موتور پرداخت یاران توسط شرکت شاناکو طراحی شد

              شرکت پرداخت سرای شبکه اندیشان نوآور (  شاناکو ) در تاریخ 21 آبان 1388 فعالیت خود را در زمینه راهکارهای نوین بانکی با تمرکز بر پرداخت خرد الکترونیکی آغاز کرد. 

مأموریت شرکت شاناکو به‌عنوان مجری پرداخت الکترونیکی ، نوآوری در خدمات بانکی و پرداخت الکترونیکی با تمرکز بر توسعه پرداخت خرد و سایر خدمات ارزش افزوده تعریف شده است. 

شرکت شاناکو ارائه محصولات و راهکارهای هوشمند شهری مانند کارت‌های چندمنظوره بانکی، سامانه نرم افزار شهروندی، راهکارهای سازمانی و ارائه درگاه پرداخت APG را در سبد محصولات خود دارد. 

در حال حاضر این شرکت با هدف ارائه نوآوری و خلق ارزش افزوده در حوزه فناوری‌های مالی، به طراحی، توسعه و عرضه محصولات و راهکارهای نوین می‌پردازد. «

اپلیکیشن پیل » یکی از محصولات و راهکارهای این شرکت است که امکان پرداخت ، دریافت و انتقال وجه، پرداخت قبوض و پرداخت کرایه تاکسی و اتوبوس و نانوایی و فروشگاهی و انجام خدمات مالی و راه اندازی فروشگاه حرفه ای اینترنتی از طریق کیف پول را فراهم می‌کند. 

شرکت پرداخت یار شاناکو مدت یک سال می باشد که با هدف فراهم سازی خدمات پرداخت برای پذیرنده‌ها ، اقدام به دریافت مجوز پرداخت‌یاری در سال 1398 کرده و در نسخه جدید این اپلیکیشن ، از امکان جدید «پرداخت پیل » و موتور قدرتمند درگاه پرداخت های بانکی برای پرداخت‌یاران در مراسمی با حضور مسئولین رونمایی کرده است . 

مهندس عسکری پرج ، مدیرعامل شرکت پرداخت یار شبکه اندیشان نوآور ( شاناکو ) با بیان این خبر گفت: «سال گذشته بحث پرداخت‌یاری را با شاپرک آغاز کردیم و با برگزاری نشست‌های فنی توانستیم این مجوز را دریافت کنیم.
ما به‌عنوان شرکت فعال در حوزه پرداخت، قدرتمندترین موتور پرداخت یاری را داریم که کلیه خدمات آن با درگاه پرداخت آنلاین انجام می‌شود. ایجاد هوش مصنوعی پرداخت و سوئیچ درگاه پرداخت برای پذیرنده‌ها که بتوانند پرداخت پول را انجام دهند از جمله خدماتی بود که می‌خواستیم در قدرتمندترین موتور پرداخت یاری شاناکو ارائه دهیم. با همین هدف سراغ مجوز پرداخت‌یاری رفتیم تا قانونمند و با نظارت شاپرک، توسعه محصول خود را آغاز کنیم. » و با اطمینان کامل میگوییم که هوش مصنوعی که در سیستم موتور پرداخت شاناکو وجود دارد یکی از منحصر به فردترین موتورهای پرداخت ایران هست .
او با اشاره به بیش از ده هزار کاربر اپلیکیشن پیل ، عنوان کرد: «دریافت و پرداخت پول در پیل از طریق پرداخت درگاه بانکی و به دو شیوه فردبه‌فرد و کیوآرکد وجود دارد که البته این امکان برای کاربران معمولی و با سقف مشخص عددی فراهم است. برای ارائه این خدمت برای پذیرنده‌ها به سراغ رگولاتوری رفتیم و مجوز پرداخت‌یاری را از شاپرک دریافت کردیم تا از این‌پس خدمات گسترده‌تری را به کاربران خود ارائه دهیم. »

مجوز پرداخت‌یاری مجوزی است که با انعقاد قرارداد با شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت امکان استفاده از ابزارهای پذیرش و اتصال به شبکه الکترونیکی پرداخت (شاپرک) به‌صورت غیرمستقیم برای این نهاد را میسر می‌کند.
در نتیجه شرکت دارنده مجوز پرداخت‌یاری در چارچوب سند تدوینی از سوی بانک مرکزی و بر اساس قرارداد منعقده با شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت (PSP)  و شاپرک، می‌تواند پرداخت‌های بدون کارت از جمله پرداخت‌های درون برنامه‌ای مبتنی بر زیرساخت‌های همراه را برای پذیرندگان خود انجام داده و سپس به شبکه شاپرک ارسال کنند.